İNTERNET RADYOSU YAYINI YAPMAK

İNTERNET RADYOSU YAYINI YAPMAK; internet radyosu radyo yayını yapmak için gerekli bir çok program bulunmaktadır. Bu programlardan internet radyolarının en çok kullandığı yayın yapma programı “Sam2 Broadcaster” olarak bilinmektedir. Sam2 yayını ile ilk yayını firmamız tarafından yapılmış olup shoutcast yayını ilk yabancılar aracılığı ile Türkiye’de bundan 15 sene önce yapılarak büyük ilgi görmüştür. 

internet radyosu olarak girdapfm radyosu ile internet radyoları arasında tek bir radyo olarak binlerce istek alarak internet radyosunun o zamanlar çok zevkli bir ortam oluşturduğu ve yerel radyolara göre daha çok dinleyicilere birebir cevap oluşturarak internet radyosu çok tutmuştur.

radyositesikur olarak bizler internet radyosunu çok severek internet radyosunu geliştirmek için yıllarımızı verdik isteyen herkes artık kendi internet radyosunu kurabilir ve kendi aldığı yayıncılar yada djler ile bay veya bayan kendi canlı yayınlarını ve radyo yayın akışını oluşturabilirler. 

internet radyosu sam2 broadcaster dan sonra yeni çıkan sam3 , sam4, ve sam5 broadcaster programları da çok kullanılmaktadır.  Yine farklı yayın programları da bulunmaktadır. İnternet radyosu yayını yapmak için mp3 ve aac olmak üzere yayınlarınızı yapabilirsiniz. Sadece mp3 yayını yapacaklar için sam2 yayın programını öneriyoruz. Aac plus ve mp3 yayını için sam4 veya sam5 programını öneriyoruz. 

Etiketlenmiş , , , , , , , , , , .Yer işareti koy permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir